The Last of Us Yazarından Seri Tekrarı Geliyor! Yeni Karayip Korsanları İçin Onay Gelmiş Bile

Tüm zamanların en sevilen film serilerinden biri olan Karayip Korsanları serisinin yeniden başlatılması planlanıyor.

Karayip Korsanları serisinin yeniden başlatılması fikrine Disney’den onay geldi! Son zamanların en beğenilen yapımlarından biri olan The Last of Us isimli dizinin senaryo yazarı Craig Mazin, Disney’den şaşırtıcı bir şekilde onay aldığını ancak daha sonra başlayan grev yüzünden çalışmalara ara verildiğini kaydetti. Disney ise Amber Heard ile medyatik davasından sonra Johnny Depp’ten özür diledi.

İsterse Johnny Depp de Karayip Korsanları 6 Kadrosunda Olacak

Amber Heard ile olaylı bir dava süreci yaşayan Johnny Depp, dava sonunda zafer elde etmişti. Bu süreçte ise Disney, söyledikleri ile ilgili olarak Johnny Depp’ten özür dilemişti. Olaylar nedeniyle Disney’in serinin devam filmi Karayip Korsanları 6’dan çekildiği düşünülürken resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Filmin yapımcısı Jerry Bruckheimer eninde sonunda Karayip Korsanları 6 senaryosunun sunulacağını söyledi. Bu kez iki farklı hikaye içerdiği söylenen senaryoda, Margot Robbie’nin de başrolde olacağı iki farklı film yapmak istendiğiyle ilgili spekülasyonlar da yayıldı. Ayrıca yapımcı, senaryoyu beğenirse Johnny Depp’in de projede yer alabileceğini kaydetti.

Yeni Karayip Korsanları Serisi Geliyor!

Bir diğer yandan yazımızın ilk başında da bahsettiğimiz üzere The Last of Us isimli iddialı yapımın senaryo yazarı Craig Mazin, en iyi senaryo yazarlarından biri olarak gösterilirken bomba haber geldi. Daha önce Çernobil, The Hannover Part III ve The Huntsman: Winter’s War gibi filmlerin de senaryolarını yazan ünlü isim, yeni Karayip Korsanları serisinin başlatılmasında öncü olacak gibi görünüyor.

The LA Times tarafından yayımlanan habere göre popüler yazar, ironik seriye sadık kalıp sonraki film çekimlerine yeşil ışık yaktıklarını kaydetti. Yazar ve oyuncuların grevleri nedeniyle yeni serinin çalışmalarının duraksadığını kaydeden Mazin, projenin henüz rafa kalkmadığını doğruladı. Konuyla ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı:

“Disney’e bu fikri önerdik ve kabul edilmeyeceğini düşündük. Fikrimiz ve yazdıklarımız oldukça tuhaftı, ama yine de kabul edildi! Önerimiz onaylandı. Ardından Ted Elliot harika bir senaryo yazdı, ancak sonra bir grev başladı ve her şey durma noktasına geldi.”

Yeni Karayip Korsanları Serisi Ne Zaman?

Şu anda baş senaristinin Craig Mazin olması beklenen bu güzemli projenin hiçbir ayrıntısı henüz belli değil. Diğer seri filmlerde de olduğu gibi bu yeniden başlatmayla ilgili ayrıntılar muhtemelen önümüzdeki süreçlerde belli olmaya başlayacak. Ancak şimdilik bir takvim bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir