Türkiye, UEFA Sıralamasında Yükselişe Geçti!

Galatasaray, 9.5 puanla Türkiye’nin ülke puanına en fazla katkı sağlayan takım oldu. Şampiyonlar Ligi ve Konferans Ligi ön eleme turlarında üstün bir performans sergileyen Galatasaray, Türkiye’yi gururlandırdı. 

Fenerbahçe ve Beşiktaş, UEFA Konferans Ligi’nde 6.0’lık puan katkısıyla Türkiye adına büyük başarı elde etti. İki büyük İstanbul kulübü, gruplara kalarak Türk futbolunu uluslararası alanda temsil etmeye hak kazandı. 

Adana Demirspor, Play-off turunda Genk’e elense de Türkiye adına 3.5 puan topladı ve ülke puanına önemli bir katkı sağladı. 

Türk futbolunun bu büyük başarısıyla birlikte, gelecekte uluslararası arenada daha büyük zaferlere imza atması bekleniyor. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor’un performansı, Türk futbolunun gücünü bir kez daha gösterdi ve ülkeyi UEFA sıralamasında yükseltti.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir