Ümit Özat’ın Vargas Ve Larkin İçin Yaptığı Yorumlar Tartışma Yarattı

Futbol dünyasının tanınmış isimlerinden Ümit Özat’ın sosyal medyada gündeme gelen yorumları, Trivela programında yaptığı açıklamalar nedeniyle büyük bir tartışma yarattı.

Ümit Özat, programda Melissa Vargas ve Shane Larkin’in Türkiye Milli Takımı’nda oynamalarını eleştirdi. Özellikle Melissa Vargas hakkında yaptığı açıklamalar büyük tepki çekti. Özat, Vargas için, “Melissa Vargas bu ülkede doğsa, büyüse kabul edilebilir tarafı vardı. Potansiyeli olsa Küba Milli Takımı’nda oynardı. Bu mu sizin bayrak, millet, vatan duygunuz? Ben bunu kabul etmiyorum.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin’in Türkiye Milli Takımı’nda yer almasına da karşı çıkan Ümit Özat, “Futbolda eğer bir yere gelmek istiyorsanız basketbolda ve voleyboldaki gibi yapılaşın. Shane Larkin’in de Milli Takımda oynamasını istemiyorum. Larkin’in Milli Takımda ne işi var? Gitsin Amerika Birleşik Devletleri’nde oynasın. Milli Takımda oynuyor, Türkçe bilmiyor. Kalkacaklar beni eleştirecekler. Ne oldu senin milliyetçi duyguların! Hani bayrak, hani milliyet? Oyuncunun emeğine yüzde yüz saygı duyuyorum. Ama Türkçe bilmeden Milli Takımda oynuyor.” sözlerini dile getirdi.

Ümit Özat’ın bu sözleri, sosyal medyada büyük bir tartışma ve eleştiri dalgasına neden oldu. Futbol ve basketbolseverler arasında farklı görüşlerin paylaşıldığı bu konu, gündemde uzun süre yerini koruyacağa benziyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir