Unutulmaz Dizilerin Senaristi Muharrem Buhara Vefat Etti

90’lı yılların unutulmaz yapımlarından olan “Süper Baba” dizisi ile Türk sinemasının iki usta ismi Şener Şen ve Türkan Şoray’ı aynı projede bir araya getiren “İkinci Bahar” dizisinin senaryolarını yazan, ayrıca çocuk öykü kitaplarıyla da tanınan Muharrem Buhara, aramızdan ayrıldı.

66 yaşında yaşamını yitiren senarist Muharrem Buhara’nın ölüm haberi, “Süper Baba” dizisinin başrol oyuncusu Şevket Altuğ tarafından sosyal medya platformu Instagram üzerinden duyuruldu. Altuğ, yaptığı duygusal paylaşımda, “Hoşça kal Muharrem. Her şey için sonsuz teşekkürler. Seni unutmayacağız” şeklinde ifadeler kullandı.

Son Yolculuğuna Bugün Uğurlanacak

Senarist Muharrem Buhara için cenaze namazı, Pendik Yenişehir Ulu Camii’nde kılınacak. Namazın ardından Muharrem Buhara, Pendik ilçesinde bulunan Osmangazi Mezarlığı’na defnedilecek.

Muharrem Buhara Kimdir?

1957 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Muharrem Buhara, İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarında oyunculuğa adım atan Buhara, daha sonra sanat kariyerini çocuk tiyatrosu oyun yazarlığına odakladı. Süper Baba ve İkinci Bahar gibi efsanevi projeleriyle tanınan usta senarist, Türk dizi dünyasına unutulmaz eserler kazandırdı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir