3 Kasım’da Yayınlanacak Atatürk Filminden İlk Fragman Geldi

Atatürk filminden ilk fragmanı yayınlandı. Aras Bulut İynemli’nin canlandırdığı Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik yıllarını anlatan dizi, Disney Plus’ın yayınlamaktan vazgeçmesi sonrasında dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak Walt Disney’in Türkiye ofisinin açıklamasına göre, Atatürk dizisi 6 bölümlük bir dizi olarak değil, bir film olarak seyirciyle buluşacak.

Film, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 2023’te vizyona girecek. Çekimleri tamamlanan 6 bölümün ilk üç bölümünden seçilen sahneler, televizyon kanallarında ve sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Ayrıca, dizinin kalan bölümleri de 3’er bölümden oluşacak iki ayrı film olarak sinemaseverlerle buluşacak. İlk üç bölüm, Cumhuriyet Bayramı haftası içerisinde, 3 Kasım Cuma günü sinemaseverlerle buluşacak. Dizinin ikinci kısmı ise 6 Ocak Cumartesi günü gösterime girecek.

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği projede, Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandırırken, Zübeyde Hanım karakterini Songül Öden, Ali Rıza Efendi karakterini Mehmet Günsür, Enver Paşa karakterini Sarp Akkaya, ve diğer önemli karakterleri birçok ünlü oyuncu canlandıracak.

Atatürk’ün hayatından kesitler sunan bu özel yapım, Türkiye’nin tarihine ışık tutan ve Milli Mücadele’nin önderini anlamaya çalışanlara ilham verecek. Sinemaseverler, 3 Kasım’da beyazperdede Atatürk’ün hikayesini izlemenin heyecanını şimdiden bekliyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir