Alexis Sanchez İnter Milan’a Geri Döndü

Fransız kulübü Marsilya’nın ardından eski takımına geri dönen Alexis Sanchez, “Inter’le tekrar zaferler elde etmek istiyorum” dedi. Serbest oyuncu olarak ayrıldıktan bir yıl sonra Inter Milan ile 12 aylık bir anlaşma imzaladı.

34 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezonu Marsilya’da geçirdi ve 14 gol kaydetmesine rağmen yaz aylarında serbest bırakıldı. Şimdi ise daha önce üç sezon geçirdiği kulübüne sürpriz bir dönüş yaptı.

Sanchez, “Herkes Inter’in olağanüstü bir takım olduğunu biliyor” diyerek sözlerine başladı ve “Kariyerimde kazanmak ve güçlü bir ekip içinde olmak istediğimi her zaman dile getiriyorum. Inter, bu hedeflerimden biri. Daha önce burada başarılara imza attım ve tekrar burada kazanmak istiyorum” şeklinde devam etti.

Daha önce Barcelona, Arsenal ve Manchester United gibi kulüplerde de forma giyen Sanchez, Inter Milan’daki ilk sezonunda 109 maçta 20 gol atmayı başarmıştı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir