Almanya’da ‘Kurt Adam’ Görüntülendi

Harz Dağları’ndaki eski ve hasar görmüş bir kaleden çıkan bu gizemli kurt adamın, doğanın kucağında nasıl hayatta kaldığı, bölge halkının ilgisini çekmeye devam ediyor. Alman basınına yansıyan haberlere göre, bu adamın saçları ve sakalları uzamış, banyo yapmadığı gözlemlenmiş ve doğal yaşam koşullarına hızla uyum sağlamış gibi görünüyor.

Alman gazetesi Bild’e konuşan dağcılardan Gina Weiss, “Kum mağaralarına yaklaştığımızda kurt adamı gördük. Gözlerini bize dikti ve sessizce baktı. Adeta tarih kitaplarında gördüğümüz Taş Devri insanları gibi bir görüntüydü” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Harz Dağları’nda tek başına yaşayan insanlarla ilgili efsaneler, yıllardır halk arasında dolaşmaktadır. Özellikle son yıllarda, bölgedeki yetkililer, kurt postuyla kaplı bir adamın ormanlarda dolaştığına dair birçok ihbar aldıklarını açıkladı. Bazı barınaklar ve ateş yakma alanları da bu gizemli adamın varlığını doğrulayan işaretler olarak öne çıktı.

Bölgedeki itfaiye yetkilisi Alexander Beck, “Bu adam, açıkçası doğada nasıl yaşanacağını ve farklı hava koşullarına nasıl ayak uydurulacağını biliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. Almanya’nın ormanlarla kaplı üçte birlik alanında, doğada yalnız yaşayan insanlara dair efsaneler ve hikayeler uzun yıllardır halk arasında dolaşmaktadır.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir