Ankara’da Okul Servis Ücretlerine Büyük Oranda Zam Yapıldı: Yüzde 70 Artış Duyuruldu!

Yapılan duyuruya göre, Ankara’da servis ücretlerine büyük çaplı bir güncelleme yapıldı ve ortalama yüzde 70’e varan artışlar gerçekleştirildi.

Buna göre, 0-3 kilometre aralığında olan öğrenci velileri artık 10 bin 400 lira ödeyecekler. Mesafe 3-6 kilometreye çıktığında bu ücret 11 bin 460 liraya yükselirken, 6-10 kilometre arası mesafedeki veliler 13 bin 245 lira ödeyecekler. 10-15 kilometrelik bir mesafeye sahip olanlar için ise servis ücreti 15 bin 410 lira olarak belirlendi.

Eğitim kurumlarına daha uzak bölgelerden gelen öğrenci velileri ise 15 kilometreyi aşan her bir kilometre için yıllık ekstra 325 lira ödemek zorunda kalacaklar. Bu yeni tarife ile birlikte, Başkent’te okul servis ücretlerindeki bu önemli değişikliklerin velileri nasıl etkileyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir