Bakanlığın 4501 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurularında Yarın Son Gün!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 31 Ağustos tarihinde başlattığı personel alım başvuruları için yarın artık son gün. Yarın itibarıyla artık başvurular sona erecek ve değerlendirme süreci başlayacak. Değerlendirme sürecinde elemeler yapıldıktan sonra da alımlar tamamlanacak. Böylelikle yılbaşı öncesinde Bakanlık, 4501 personeli istihdam etmiş olacak.

4501 sözleşmeli personelin alımı için açılan başvurularda sona gelindi! Yarın itibarıyla son bulacak başvuru işlemlerinden sonra artık değerlendirme süreci başlayacak. Böylelikle de yılbaşından önce alımlar gerçekleştirilerek 4501 kişi istihdama katılacak. Peki, yarın son bulacak olan sözleşmeli personel alımında başvurular nereye yapılıyor? Başvuru şartları neler? Hangi pozisyonlarda kaç personel alınacak? Kaç TL maaş verilecek?

4501 Personelin Alımı İçin Yarın Son Gün!

31 Ağustos’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan personel alım hareketliliği yarın sona eriyor. 6 Eylül 2023 olarak belirlenen takvim kapsamında yarın da kamu personeli olmak isteyen adaylar başvurularını yapabilecekler. Daha sonra ise başvuru süreci bitecek ve değerlendirme süreci başlayacak.

4501 Personel Hangi Pozisyonlarda Alınacak?

Türkiye genelinde merkez ve taşra teşkilatlarında yapılacak olan alımlarda adaylardan en az lise ya da ön lisans mezunu olması şartı aranacak. Aynı zamanda KPSS puanının da dikkat alınacağı ilanda alım kontenjanları da şöyle olacak:

  • 3622 Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • 879 Destek Personeli (Bakım-onarım, sıhhi tesisat, elektrik)

GSB Personel İlanında Başvuru Değerlendirmeleri Nasıl Yapılacak?

Başvuruların değerlendirmeleri, pozisyonlar için istenilen KPSS puanlarına göre yapılacak. KPSS puanı yüksek olan adaydan başlayarak sıralanacak olan adayların pozisyonları, il bazlı belirlenecek. Ayrıca eşit KPSS puanı olan adaylarda da doğum tarihi ve mezuniyet tarihi esas alınacak.

GSB Personel İlan Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

GSB tarafından alımı gerçekleştirilecek adayların başvuruları yarın itibarıyla sona erecek. Daha sonra ise başvuruların değerlendirilmesi süreci tamamlanacak. 20 Eylül 2023 tarihinde ise sonuçlar açıklanacak ve istihdam başlayacak.

GSB Sözleşmeli Personel Maaşı Ne Kadar?

Sözleşmeli olarak alımı yapılacak olan personellerin maaşları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen en düşük sözleşmeli kamu personeli maaşından düşük olmayacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın web sitesinde yazan verilere göre şu anda sözleşmeli kamu personellerine verilen ücret tavanı 24.874,40 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir