Belediye Çalışanına Küfür Eden Adnan Tatlısu Görevinden Alındı

Yaşanan olay, Adnan Tatlısu’nun bir belediye personeli ile telefonla başlayan ardından yüz yüze gerçekleşen bir tartışmanın kaydedilen görüntülerinde açıkça görüldü. Görüntülerde, Tatlısu’nun personele yönelik küfürler ve tehditler içerdiği görüldü. Olayın daha da vahimleştiği nokta, Tatlısu’nun personele “Sen de, eşin de hemen istifa edin” şeklinde istifaya zorlayıcı ifadeler kullanmasıydı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan resmi açıklamada, yaşanan olayların kabul edilemez olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca, “Yeni dönemde dürüstlük, şeffaflık, adalet ve toplumsal değerlerin korunması ilkeleri en üst sırada tutulmaktadır. Bu ilkelere aykırı davranışlar kesinlikle tolere edilemez” denildi. Belediye yönetimi, konuyla ilgili hemen bir soruşturma başlattı ve görüntülerde yer alan Daire Başkanı Adnan Tatlısu’nun görevine son verildiğini duyurdu.

Olay, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Vatandaşlar, belediye yönetiminden sağduyulu ve etik değerlere uygun bir yaklaşım sergilemesini talep etti. Yaşanan bu skandal, kamuoyunda belediyenin taahhüt ettiği ilkelerle uyuşmayan bir durum olarak değerlendirildi.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir