Çanakkale’deki Orman Yangınyla İlgili AFAD Açıklama Yaptı: Kontrol Altına Alındı

Çanakkale’nin Damyeri mevkisine yakın bölgelerde başlayan orman yangını, hızla yayılmış ve 1428 kişinin tedbir amaçlı olarak tahliye edilmesine neden olmuştu.

Olaya müdahale eden ekipler arasında 8 uçak, 30 helikopter, 241 arazöz, 81 su tankeri, 22 TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) ve 468 diğer araç ile iş makinesi bulunuyordu. Toplamda 3.199 personel ve 922 hava ve kara aracı, yangına karşı mücadele verdi.

Yangın nedeniyle Sarıcaeli Köyü’ndeki yaşlı bakım evinden 54 vatandaş tahliye edilirken, 72 vatandaş KYK Terzioğlu Kız Yurdu’na yerleştirildi. Geriye kalan 1356 kişi ise ailelerinin yanına yerleştirildi.

AFAD’ın verilerine göre, yangının kontrol altına alınması ve tahliyelerin gerçekleştirilmesi için toplamda 1428 kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir