Depremzedelerin Elektrik ve Doğalgaz Borçları Siliniyor: Başvuru Süresi Uzatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Depremin yaşandığı bölgelerde bulunan elektrik ve doğal gaz abonelerinin ödenmemiş tüketim bedelleri borçlarının silinmesi için başvuru süresi 1 Kasım tarihine kadar uzatıldı. Bu düzenleme ile beraber, depremzedelerin enerji borçlarından kaynaklı maddi yükleri hafifletilerek, toparlanma süreçlerine destek sağlanması hedefleniyor.

Enerji şirketleri, söz konusu bölgelerde yer alan abonelerin başvurularını defaten veya ayrı ayrı şekilde gerçekleştirebilecek. Ancak, terkin kapsamına alınan tüm tüketicilerin başvurularının, yargı süreçleri dışında olmak üzere en geç 1 Kasım tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. 25 Mayıs tarihinde yayımlanan önceki Resmi Gazete’de 90 gün olarak açıklanan başvuru süresi, bu yeni düzenleme ile 1 Kasım’a kadar uzatılmış oldu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir