Dune: Part 2 Vizyon Tarihi 2024 Yılına Ertelendi

Denis Villeneuve imzalı Dune: Part 2 veya Dune 2 olarak bilinen film, Timothée Chalamet ve Zendaya olmak üzere yıldızlarla dolu bir kadroya sahip. Ancak Hollywood oyuncu grevi, yetenekli aktörlerin projelerini tanıtamamasına ve devam eden film projelerini sekteye uğratmasına neden oluyor.

Aslen 3 Kasım’da vizyona girmesi planlanan Legendary ve Warner Bros’un büyük bütçeli yapımı Dune: Part 2, oyuncu grevi sebebiyle vizyon tarihini erteleme kararı aldı. Yeni vizyon tarihi olarak 15 Mart 2024 duyuruldu. Bu sadece Dune 2 için geçerli bir durum değil; aynı zamanda Godzilla x Kong: The New Empire da 12 Nisan 2024’e ertelendi ve Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim’in Savaşı’nın vizyon tarihi de 13 Aralık 2024’e kaydırıldı.

Grev Etkisi Sinemada Hissediliyor

Dune 2, sinema dünyasının bu yılki vizyon takvimini en çok etkileyen projelerden biri oldu. Warner Bros, Aralık ayında gösterime girmesi planlanan üç büyük yapımını takvimde tutmayı sürdürse de sinema endüstrisinin grevden kaynaklanan sıkıntıları daha fazla hissetmemesi için çaba sarf ediyor.

Timothée Chalamet ve Zendaya gibi önemli isimlerle dolu kadrosuyla Dune gibi bir film, güçlü bir küresel tanıtım hamlesi olmadan gişede potansiyelini tam anlamıyla gerçekleştirmekte zorlanabilir. Filmde yer alan yeni oyuncular arasında Austin Butler, Florence Pugh, Christopher Walken ve Léa Seydoux bulunurken, geri dönenler arasında Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista ve Charlotte Rampling gibi tanıdık yüzler yer alıyor.

Villeneuve’ün 2021 yılında vizyona giren ilk filmi, pandeminin etkisi ve HBO Max’teki eş zamanlı yayınına rağmen 402 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etmişti. Hollywood oyuncu grevi, oyuncuların adil ücretlendirme talepleri ve sendikal haklarına olan bağlılığıyla devam ederken, sinema endüstrisindeki bu dengesizlikler film projelerinin geleceğini belirsizliğe sürüklüyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir