Dünya Kupasını Kazanan İspanya Karıştı

Kutlamalar sırasında İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, milli takım oyuncusu Jenni Hermoso’yu dudağından öptü. Bu olay dünya basınında uygunsuz bir hareket olarak yankılandı.

Jenni Hermoso, Luis Rubiales’in bahsettiği konuşmanın hiçbir zaman gerçekleşmediğini ve öpücüğünün rızaya dayalı olmadığını açıkça belirtti. Ayrıca, Hermoso mevcut yöneticiler görevde kaldığı sürece milli takımda oynamayacağını ifade etti. Diğer 81 futbolcu da Hermoso’ya destek vererek milli takımda oynamayacaklarını duyurdu.

İspanyol Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF), Başkan Luis Rubiales’i destekledi. Ancak İspanya Profesyonel Futbolcular Birliği (Futpro), 81 futbolcunun mevcut federasyon yöneticileri görevden alınana kadar milli takımda oynamayacaklarını açıkladı.

RFEF, olayın fotoğraflarını analiz ettiklerini belirterek, Federasyon Başkanı’nın iddialarının doğru olduğunu ve yalan söylemediğini ifade etti. Bu analizi görsellerle sunacaklarını duyurdular.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir