Elon Musk Twitter Değişikliklerine Devam Ediyor: Haber Başlıkları Kalkacak

Haber yazıları ile ilgili bu değişiklik kullanıma geçerse, Twitter kullanıcılarından yayıncılara kadar herkesin, paylaştıkları bağlantılara kendi metinlerini manuel olarak eklemeleri gerekecek. Aksi takdirde, gönderi sadece üst üste bindirilmiş URL’lerden oluşan bir görüntü olarak görüntülenecek.

Bu değişiklikle Musk’ın bazı hedefleri olduğu görünüyor. Öncelikli olarak, tweetlerin yüksekliğini azaltarak zaman çizelgesinde daha fazla gönderinin görünmesini sağlamak istiyor gibi görünüyor. Ayrıca, bu değişikliğin clickbait’i engellemeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

X artık sadece 280 karakterle sınırlı değil. X Premium aboneleri artık 25,000 karakterlik içerikler oluşturabiliyor. Musk, içerik üreticilerinin ve gazetecilerin bu özelliği kullanmalarını teşvik ediyor. Yakın zamanda yaptığı bir paylaşım da bunu gösteriyor: “Eğer daha fazla yazma özgürlüğü ve daha yüksek gelir isteyen bir gazeteciyseniz, içeriğinizi doğrudan bu platformda yayınlayabilirsiniz!”

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir