Eski Hakemler Beşiktaş’ın İptal Edilen Golü Hakkında Değerlendirmede Bulundular

beIN Sports’un “Trio” programında yer alan hakem yorumcuları, Beşiktaş’ın iptal edilen golü sonrası pozisyonu detaylı bir şekilde değerlendirdi. Hakem yorumcular, yardımcı hakemin bayrağını erken kaldırdığını ve topun yüksek ihtimalle çizgiyi geçmediğini ifade etti.

Bahattin Duran, “VAR ülkemizde uygulanmaya başladıktan sonra yan hakemler bayrağı geciktiriyor. Yardımcılara şu tavsiye ediliyor, ‘Pozisyon bitip sonuç alınana kadar yardımcı hakem arkadaşlarımız bayraklarını geciktirmeli’ deniyor. Yardımcı hakem topun tamamen çizgiyi geçtiğini gördüyse bile bayrağını kaldırmamalı. Neden? VAR’ın düzeltebilmesi açısından bayraklar gecikmeli, yardımcı hakem arkadaş buna uymamış.” şeklinde görüş belirtti.

Duran ayrıca, “Topun tamamı çizgiyi geçmemiş. Bizim görmediğimiz kapalı bir alan var, karanlık bölge, orayı göremiyoruz. Bizim gördüğümüz açılardan top kale çizgisini geçmemiş. Öncesinde geçip geçmediğiyle ilgili bir şey söyleyemeyiz. Hislerim, topun tamamının çizgiyi geçmediği yönünde ama bunu ispat edemem. Elimizde o görüntü yok.” dedi.

Bülent Yıldırım ise, yardımcı hakemin hisleriyle bayrak kaldırdığını belirterek, “Topun tamamının çizgiyi geçtiğini görmeden, bayrak kaldırmamalısınız. VAR devreye giremiyor. Bir bayrak ile herkes taca çıktı. Hatalı bir bayrak var. Hem futbol anlayışıma, fiziksel olarak topun gidişine göre topun tamamının çıkmış olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş’ın golü temiz bir gol, yanlış yardımcı hakem tespitiyle iptal edilmiş görünüyor.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir