FIFA, Luis Rubiales’i Futbolla İlgili Faaliyetlerden 90 Gün Uzaklaştırdı

Rubiales’in Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan İspanya Milli Takımı oyuncusu Jenni Hermoso’yu seremonide dudağından öpmesi, büyük tepkilere neden olmuştu. FIFA, bu olayın ardından başlattığı soruşturmanın sonucunda Rubiales’i 90 gün boyunca futbolla ilgili hiçbir faaliyete katılamayacak şekilde cezalandırdı.

Rubiales, olayın yankıları üzerine yaptığı açıklamada, “Bu, sosyal bir cinayet. Beni mahvetmeye çalışıyorlar. Bir İspanyol olarak nereye gittiğimize dair düşünmeliyiz. Sahte feminizm, adaleti veya gerçeği aramaz, insanları umursamaz. Artık konuşma vakti geldi. Hata yaptım ve bu hareketi yapmak için uygun zaman değildi.” ifadelerini kullanmıştı.

Kendini “sosyal cinayetin kurbanı” olarak tanımlayan Rubiales, aynı zamanda “İspanya’nın acısı olan sahte feministlerin saldırısına uğradığını” ve “İspanyol futbolunu en iyi yöneten yönetici” olduğunu savunarak istifasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir