İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Özür Diledi

İspanya’nın İngiltere’yi 1-0 yenerek şampiyon olduğu final maçı sonrasında yaşanan bu olay, tartışmalara yol açtı. İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Rubiales, bu eylemi nedeniyle toplumdan gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Rubiales, yaşanan olayın yoğun bir heyecan anında gerçekleştiğini ve kötü bir niyeti olmadığını belirtti. Ancak dışarıda farklı yankılandığını fark ederek hatalı olduğunu kabul etti. Rubiales, “O an bunu doğal olarak gördük, ancak dışarıda öyle yankılanmadı. Özür dilemeli, bundan dersler çıkarmalı ve başkan olarak daha dikkatli olmam gerektiğini anlamalıyım.” ifadelerini kullandı.

Spor dünyasının yanı sıra İspanya’da bazı bakanlar da yaşanan olayı eleştirdi. İspanya Eşitlik Bakanı Irene Montero, bu olayın kadınların günlük hayatta maruz kaldığı cinsel şiddetin bir yansıması olduğunu savundu. Montero, “Rızası olmadan öpülmeyi ‘olmuş bitmiş bir şey’ olarak kabul etmemeliyiz” dedi. Spor Bakanı Miquel Iceta ise Rubiales’in Hermoso’yu öpmesini “kabul edilemez” olarak nitelendirdi. Iceta, Rubiales’in açıklama yaparak özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir