İspanya Futbol Federasyonu Başkanından Tepki Çeken Öpücük

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinde İngiltere’yi 1-0 mağlup ederek tarihinin ilk kez şampiyonluğunu elde eden İspanya Kadın Futbol Milli Takımı, zafer sonrası futbol federasyonu başkanını gündeme oturdu!

FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun elinden altın madalyalarını alan İspanyol oyuncular, bunun ardından Kraliçe Letizia’nın da dahil olduğu önde gelen isimler tarafından tebrik edildi.

Sahnenin son anlarında bulunan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, oyuncuları bireysel olarak tebrik ederken, 33 yaşındaki Jenni Hermoso ile özel bir an yaşadı. Rubiales, Hermoso’ya sarıldı ve kulağına bir şeyler söyledikten sonra oyuncuyu dudaklarından öptü.

İspanya’da taraftarlar, sosyal medya platformları aracılığıyla federasyon başkanına tepki gösterdi. İspanyol taraftarlar, bu eylemin oyuncunun kariyerindeki en yüksek anına gölge düşürdüğünü ifade ederek eleştirilerini dile getirdi.

Hermoso: Bundan Hoşlanmadım

İspanyol televizyon kanalı La 1, Hermoso’ya maç sonrası yapılan kucaklaşmayı sordu. Oyuncu biraz rahatsız görünerek şu şekilde cevap verdi:

“Eh… evet, açıkçası bundan pek hoşlanmadım.”

Rubiales Kendini Savundu!

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, gerçekleştirdiği eyleme yönelik gelen eleştirilere karşılık olarak şu ifadelerle kendini savundu:

“Bu sadece küçük bir sevgi gösterisiydi. Onların saçmalıklarını ciddiye almak istemiyorum.”

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir