PlayStation Plus Fiyatlarına Zam Geliyor!

Sony, PlayStation Plus aboneliklerinin 12 aylık süreçlerini tüm dünya genelinde yükselteceğini duyurdu. Popüler abonelik tabanlı oyun hizmeti PS Plus’ın fiyatları, tüm abonelik seviyelerinde 40 dolara kadar artış görecek. Global çapta gerçekleştirilecek olan bu fiyat değişikliği, Türkiye’deki PS Plus fiyatlarını da etkileyecek.

PlayStation Plus Yeni Fiyatları

PlayStation Plus Essential paketi için 12 aylık abonelik ücreti 79,99 dolar / 59,99 pound / 71,99 euro olarak güncellendi. Aynı şekilde, Extra paketi için 12 aylık abonelik ücreti 134,99 dolar / 99,99 pound / 125,99 euro olarak revize edildi. Türkiye’de ise Premium olarak bilinen Deluxe paketi için 12 aylık abonelik ücreti 159,99 dolar karşılığı olarak güncellendi.

Mevcut durumda bu aboneliklerin fiyatları sırasıyla 59,99 dolar, 99,99 dolar ve 119,99 dolar seviyelerinde bulunuyor. Sony tarafından yapılan duyuruya göre, katmanlara bağlı olarak bu abonelik ücretlerinde 20 ila 40 dolar arasında bir artış yaşanacak. Yeni PlayStation Plus fiyatları, 6 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak ve Türkiye fiyatlarının da bu tarihten sonra yükselmesi bekleniyor. Şu an itibariyle Türkiye’de Essential paketi için 240 TL, Extra paketi için 400 TL ve Premium/Deluxe paketi için 460 TL ödeniyor. Eğer Sony, Türkiye için benzer bir artış uygularsa, ülkemizdeki fiyatlar yaklaşık olarak sırasıyla 320 TL, 640 TL ve 640 TL civarına yükselecek.

Eğer şu an itibarıyla PlayStation Plus üyeliğiniz bulunuyorsa, bir sonraki yenileme tarihinize kadar fiyat artışından etkilenmeyeceksiniz. Ancak yıllık bir PS Plus aboneliği düşünüyorsanız, bu abonelikleri zamlar başlamadan önce satın almanız mantıklı olacaktır. Bununla birlikte, mevcut aboneliğiniz devam ederken herhangi bir “yükseltme, sürüm düşürme veya ek süre satın alma gibi” değişiklik yaparsanız, yeni ücretlendirme sistemi sizin için geçerli olacaktır.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir