PlayStation Plus Üyeleri, 2025’ten Sonra Uzatma Yapamayacak

Zamların öncesinde, oyuncular, üyeliklerini birkaç yıl veya daha uzun bir süre boyunca uzatmayı tercih ediyorlardı. Ancak son gelişmelere göre, PlayStation Plus üyelik uzatma işlemine tarihle sınırlama getirildi. 

Özellikle Türkiye’de, zamdan etkilenmek istemeyen oyuncular için PlayStation Plus üyelik uzatma işlemi oldukça yaygındı. Hatta bir kullanıcı, geçtiğimiz haftalarda 27 yıllık bir PS Plus üyeliği satın almış ve Sony’nin zam kararından sonra üyeliğini 3 yıl daha uzatarak 30 yıl boyunca kullanmayı planlamıştı. Benzer şekilde, zamların duyurulmasından önce, birçok kullanıcı çok yıllık üyelikler satın almaya başlamıştı. 

Ancak son zamanlarda DonanımHaber forumlarında ve sosyal medya platformlarında PlayStation Plus üyelik uzatma işleminin 2025 yılına kadar sınırlı olduğu raporları ortaya çıktı. Kullanıcılar, 2025’ten sonraki uzatma denemelerinde hata mesajlarıyla karşılaşmaktadır. Bu sınırlamanın Türkiye ile mi sınırlı yoksa küresel bir kısıtlama mı olduğu henüz net değil. Bunun teknik bir sorundan kaynaklanma olasılığı da mevcut. Sony tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Sony’nin yeni fiyatlandırma politikaları 6 Eylül tarihinde yürürlüğe girecek ve Türkiye’deki fiyatlar da artış yaşayabilir. Şu an için Türkiye fiyatlarıyla ilgili net bilgi bulunmamaktadır. Sony’nin yaklaşık yüzde 30’luk zam sonrası yeni PS Plus yıllık fiyatlandırmaları şu şekilde olacak: 

  • PlayStation Plus Essential 12 Aylık: 59,99 Dolar > 79,99 Dolar 
  • PlayStation Plus Extra 12 Aylık: 99,99 Dolar > 134,99 Dolar 
  • PlayStation Plus Premium/ Deluxe 12 Aylık: 119,99 Dolar > 159,99 Dolar

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir