Threads Web Sürümünü Bu Hafta Piyasaya Sürecek

Meta’nın X’e doğrudan rakip olarak hedeflediği Threads platformunun web versiyonunun piyasaya sürülme aşamasında olduğu bildiriliyor. Threads’in başlangıcından bu yana, kullanıcılar masaüstü kullanımına uygun bir web versiyonunun gelmesini talep ediyorlardı. Bu beklenti yakın zamanda sonuçlanacak gibi görünüyor.

Threads’in Web Sürümü İçin Sona Gelindi

Threads, piyasaya sürüldüğü ilk dönemde büyük bir etki yaratmış ve güçlü bir başlangıç yapmıştı. Ancak eksik özellikler ve temelde yeni bir şey sunmaması nedeniyle kısa sürede kullanıcıların ilgisini kaybetmişti. Son raporlara göre, platform kullanıcı sayısının yüzde 80’ini kaybetmiş durumda. Meta, yeniden ilgi uyandırmak için yeni özellikler getirmeyi amaçlıyor. Bu eksikliği anlamak için bir örnek vermek gerekirse, Threads halihazırda arama özelliğine sahip değil; kullanıcılar şu an sadece diğer kullanıcıları arayabiliyor, belirli içerik veya gönderileri arama şansına sahip değiller.

Kitle tarafından benimsenmeyi engelleyen bir başka faktör de Threads’in web versiyonunun olmamasıydı, fakat The Wall Street Journal’ın haberine göre bu hafta içerisinde Threads’in beklenen web sürümünün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Ağustos’un başlarında “önümüzdeki birkaç hafta içinde” bir web sürümünün geleceğini duyurmuştu, bu da WSJ’nin öne sürdüğü zaman çizelgesiyle örtüşmektedir. Ayrıca, Instagram’ın başkanı Adam Mosseri geçtiğimiz hafta Threads’in web versiyonunun “bir ya da iki haftadır” dahili testlerden geçtiğini ve kullanıma sunulmadan önce “bazı iyileştirmeler gerektiğini” ifade etmişti.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir