Trendyol Süper Lig’de Yeni Dönem

Merkez Hakem Komitesi (MHK) tarafından düzenlenen Bölgesel Yaz Semineri, Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminere, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu, 4. Bölge Sorumlusu Ünsal Çimen, Bölgesel Kurul üyeleri Serkan Gencerler ve Tufan Akçay, il hakem kurulu başkanları, gözlemciler ile Denizli, Aydın, Muğla ve Uşak illerindeki klasman hakemleri katılım sağladı.

Yeni sezon öncesinde hakemleri bilgilendirmek ve güncellenen kurallar ile yorumlar hakkında açıklamalar yapmak amacıyla düzenlenen seminerde, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ahmet İbanoğlu, katılan hakemlere ve gözlemcilere hitap ederek, kendilerini her açıdan geliştirmelerini önerdi. İbanoğlu, “Yaptığımız işlerin temelinde adalet duygusunun bulunduğunu göreceksiniz” sözleriyle bu alandaki önemli ilkeye vurgu yaptı.

“Adaletli olacağız. Bu taahhüdü her hafta sahada göreceksiniz. Hepinizin değeri bizim için eşit olarak başlangıçta belirlendi. Hepimiz aynı hedefe odaklanmış durumdayız. Bundan sonra, emek sarf eden, kendini geliştiren ve performansını yükselten hakemler öne çıkacak. Sahaya çıkarken ciddi bir hazırlık içinde olmanız gerekiyor. Artık atletik testlerde başarısız olma ya da hastayım bahanesi geçerli değil. Hep birlikte çalışarak en iyi şekilde sahada performans sergileyeceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

‘’Yukarıyı Hedefliyorsanız Kendinizi Geliştireceksiniz’’

Başkan İbanoğlu, “Bu konuları geride bırakalım. Antrenman programı haftada iki gün mü? Eğer yeterli gelmiyorsa üç gün yapın, eğer bu da yetmezse dört gün çalışın, hatta gerekiyorsa günde çift idman yapın. Eğer yüksek seviyeleri hedefliyorsanız, bu tür çaba gereklidir. Artık söylemeye gerek yok, yabancı dil bilgisi büyük önem taşıyor. A klasmanına geçiş şartlarından biri yabancı dil yeteneği. Bu işe ciddi çaba harcamak istiyorsanız, gerekeni yapmalısınız, bu artık kaçınılmaz bir gereklilik. Eğer bu çabayı göstermezseniz, bizim için sorun değil; alt liglerde de hala hakemlere ihtiyaç var. Oraya çıkarsınız ve orada futbol maçlarını yönetmenin tadını çıkarırsınız. Sahada hakemlik yapma deneyimini yaşarsınız. Lütfen kendinizi her açıdan geliştirin.” şeklinde konuştu.

‘’Dijital Atamaya Geçeceğiz’’

İbanoğlu, Federasyon tarafından sağlanan önemli destekten bahsederek, “Federasyonumuzla yaptığımız her görüşmede, bugüne kadar olumsuz bir yanıt almadık. Dijital atama sistemini yakında hayata geçireceğiz. Süper Lig, 1. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig gibi liglerde bu uygulamayı başlatacağız. Hem hakemleri hem de gözlemcileri dijital platform üzerinden atayacağız. Belirlediğimiz kriterlere dayalı olarak atamaları gerçekleştireceğiz. Bu alandaki çalışmalarımız son aşamaya geldi.” şeklinde konuştu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir