WhatsApp Kullanıcıları Artık İsimsiz Gruplar Oluşturabilecek!

WhatsApp’ın getirdiği isimsiz grup özelliği ile artık gruplara isim vermek zorunda değilsiniz. Bu özellik, anında ve basit bir şekilde grup oluşturmanızı sağlayarak zaman kaybını önlemeye yardımcı oluyor.

Yeni özellik, belirli bir kısıtlama ile geliyor. Şu an için WhatsApp’da 1024 kişiye kadar olan gruplar oluşturulabiliyor. Ancak isimsiz gruplar, en fazla 6 katılımcı ile sınırlı olacak. Bu özelliğin dinamik yapısı sayesinde grup adı, gruba eklenen her kullanıcıya göre farklı görünecek.

Grup adı, katılımcıların telefon rehberlerinde nasıl kayıtlı olduklarına bağlı olarak otomatik olarak oluşturulacak. Eğer bir grup, aralarında telefon numaralarını kaydetmemiş kişilerden oluşuyorsa, bu kişilerin telefon numaraları grup adında görünecek. Bu da özelliğin özellikle birbirini yakından tanıyan arkadaşlar ve aile üyeleri için tasarlandığını gösteriyor. Grup adı daha sonra isteğe bağlı olarak değiştirilebileceği gibi, isim belirlemek istemeyenler de isimsiz grup adıyla devam edebilecekler.

WhatsApp’ta İsimsiz Grup Nasıl Oluşturulur?

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Grup oluşturmak için sağ üst köşede yer alan kalem-not defteri simgesine dokunun.
  3. “Yeni Grup” seçeneğine tıklayın.
  4. Gruba katılacak kişileri seçin.
  5. Grup adı (isteğe bağlı) ekranını göreceksiniz.
  6. “Oluştur” butonuna tıklayın.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir