Youtube’da İstenilen Şarkı Saniyeler İçinde Bulunabilecek

Kullanıcıların sözlerini hatırlamadığı şarkıları bulmalarına yardımcı olan çeşitli web siteleri ve mobil uygulamaları bulunmakta. Bu türden bir hizmeti sunan platformlardan biri de Google Asistan. Google, şu anda bu özelliği YouTube için test ettiğini duyurdu. YouTube’un yeni özelliği, kullanıcıların mırıldandıkları şarkıları aramalarına olanak tanıyacak ve bulunan şarkıları kaydetmelerine imkân sağlayacak.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların bu yeni özelliği kullanabilmeleri için öncelikle YouTube’da sesli aramadan şarkı arama özelliğine geçiş yapmaları gerekecek. Ardından, aradıkları şarkının tanınabilmesi için en az üç saniye boyunca şarkının melodisini sesli olarak söylemeleri veya kaydetmeleri gerekecek. YouTube, şarkıyı tanımladığında, kullanıcıları resmi müzik videosuna, Shorts videolarına veya kullanıcı tarafından yüklenmiş videolara yönlendirecek.

Mırıldanarak şarkı bulma özelliği, sınırlı bir YouTube kullanıcı kitlesiyle deneme aşamasında. Google, bu özelliği henüz test veya deneme aşamasında olduğu için, herkesin erişimine sunulmadan önce değişiklikler olabilir. Youtube kullanıcıları bu yeni özelliğin ilerleyen süreçte YouTube Müzik uygulamasına da eklenmesini umuyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir